Novinky 17.05.2014 21:00

Sokol Modřice je vítězem světového poháru klubů 2014

TJ Sokol SDS Exmost Modřice se stal potřetí ve své historii vítězem Světového poháru klubů, ve finále letošního ročníku porazil tým DPMK Košice 2:0.

Semifinálové boje odstartoval duel DPMK Košice s Kapošvárem. I když Košice vyhráli 2:0 na zápasy, jednalo se o nesmírně vyrovnaný a napínavý souboj, což potvrzuje celkové skóre 57:52. Maďaři hráli v poli výborně, dokázali několikrát odvrátit téměř jisté body Košických, přesto byli v závěrech setů Slováci jistější a zaslouženě postoupili do boje o celkový triumf.

Ve druhém semifinálovém utkání dokázali Korejci vzdorovat Modřicím jen v prvním setu utkání dvojic, nezvládli však jeho koncovku a druhý set už byl v režii modřických. Ve trojicích se drobní hráči Seshinu Buffalo výborným smečařům z Modřic nemohli rovnat a trojka Müller, Pospíšil a Rosenberk tak poslala Sokol SDS Exmost Modřice do finále proti Košicím.

Finále Světového poháru odstartoval souboj Pelikána s Mrákavou proti košickým Dubovanovi s Belkem. Prvně jmenovaná dvojice tento duel zvládla celkem v klidu ve dvou setech a zajistila tak Modřicím finálové vedení 1:0.

V duelu trojic nastoupili Müller, Pospíšil a Rosenberk proti Havrilovi s Belkem a Siladim. I tento zápas opanovali modřičtí po setech 11:7, 11:6 a mohli se tak radovat s celkového prvenství.